Leírás
Koriander tulajdonságai:
A koriander termesztésénél érdemes egy kis trükköt alkalmazni, hogy egyenletesebben és gyorsabban csírázzanak ki a magok. Ehhez a kis gömb formájú magokat ketté kell választani. Tegyük a magokat egy műanyag tasakba vagy csak simán az asztallapra, de ekkor egy konyharuhát terítsünk rá, hogy ne pattogjanak szét. Ezután sodrófával óvatosan gördüljünk át rajtuk. Ha halljuk a hangjukon, hogy szétrepedeznek akkor jól csináljuk. Sodrófa nélkül, kézzel is morzsolható. A félbevált magokat ezután előáztatjuk a fent írt ideig, majd elültetjük.
A koriandermagok eltérő gyorsasággal csíráznak, így előfordulhat olyan, hogy néhány csíra már eléri a fedőlapot miközben némelyik mag még el sem kezd csírázni. Legyünk türelmesek és várjunk nagyjából addig, amíg egyenletesen elkezdenek csírázni (kb. 2 hét). Nem kell minden egyes magot megvárni, lesz ami lemarad.
Előáztatással segíthetjük a gyorsabb és egyenletesebb csírázást: Tegyük az elültetni kívánt magmennyiséget egy edénybe és engedjünk rá tiszta hideg vizet olyan mennyiségben, hogy a fentebb írt időre végig ázni tudjanak sötétben, hűvös helyen. Ha melegnek számít a szobahőmérséklet otthonunkban, akkor hűtőszekrény segítségével biztosítsuk a megfelelő körülményeket az ajánlott áztatási időre. Az áztatás végén alaposan öblítsük le a magokat mielőtt elültetnénk.
Tipp 1: Az ültetés előkészítésekor a már átázott kókuszrostból vegyünk el annyit, hogy a magok elvetése után a tetejükre egy vékony réteggel le tudjuk fedni azokat. Finoman rá is lapíthatjuk a kókuszrost fedést a magokra. Ez segít abban, hogy gyorsabban és egyenletesebben csírázzanak, valamint a maghéjak kevésbé fognak a levélen maradni.
Tipp 2: Az ültetés után ha tehetjük biztosítsunk a csírázás idejére valamivel alacsonyabb, kb. 20°C hőmérsékletet a folyamathoz a sötétidő alatt. Ez is csak segít a növénynek, de ha nincs lehetőségünk rá enélkül is sikeres lesz a növesztés!
Értékelések
Még nincsenek értékelések.